وبلاگ

چرا پیش غذا باید بخوریم؟

 

توی همه دنیا رسم است که سر سفره ی غذا، پیش غذا می ذارن. سوپ، سالاد یا غذاهای سبک که قبل از غذای اصلی سرو میشه. ولی چرا؟

خب مطالعات نشون داده خوردن غذاهای کم کالری مثل سوپ و سالاد قبل از غذای اصلی باعث میشه پرخوری نکنین. در واقع باعث میشه احساس سیری کنین. بنابراین کالری زیاد و بیش از حد دریافت نمی کنین و این باعث میشه خوش اندام باقی بمونین. یک عامل دیگه هم اینه که خوردن پیش غذا باعث میشه مدت زمان بیشتری به جویدن بپردازین و وقتی غذای اصلی روی میز اومد کمتر تمایل داشته باشین که بجوین.

خوردن سالاد و غذاهای فیبردار به ما کمک می کنه تا حد کالری دریافتی بدن خودمون رو کنترل کنیم. آمار نشون داده کسانی که غذاشون رو با سوپ یا سالاد شروع می کنن 20 درصد از بقیه کالری کمتر دریافت کردن.

البته قضیه فقط تناسب اندام و لاغری نیست؛ خوردن پیش غذایی که از سبزیجات و عصاره های گیاهی درست شده باشه به سلامت هم کمک می کنه. در حقیقت اون بخشی از غذای سالم که ممکنه در غذای اصلی نباشه، در پیش غذا تامین میشه.

تا حالا جایی دیدین سوپ رو بعد از غذای اصلی بیارن روی میز؟ دلیل داره! سوپ غذای رقیق و سالمیه که معده رو برای حمله غذای چرب و سنگین اصلی آماده می کنه. مثل نرمش صبحگاهی می مونه. یا سالاد. سالاد هم قبل از غذا می خورن که به هضم غذای اصلی کمک کنه. در واقع سالاد مثل سرباز در خط مقدم جبهه می جنگه تا معده آسیب کمتری ببینه. حالا ما کاری نداریم بعضیا با خوردن سالاد تازه اشتهاشون باز میشه. نوش جونشون! سالاد زیادش هم ضرری نداره.

خلاصه که پیش غذاها گاهی از خود غذای اصلی هم خوشمزه تر هستند. سالادها با سس های متنوع، سوپ ها با نان، قارچ و پیاز سوخاری و پنیر گریل شده از پیش غذاهای محبوب در دنیا به حساب میان.